Jakie nośniki DOOH spotkamy w outdoorze? Formaty cyfrowych reklam zewnętrznych

Jakie nośniki DOOH spotkamy w outdoorze? Formaty cyfrowych reklam zewnętrznych

Wśród najbardziej innowacyjnych form reklamy outdoorowej znajdziemy cyfrowe nośniki cyfrowe, znane również jako Digital Out-of-Home (DOOH). Ten dynamiczny segment reklamy nie tylko przyciąga uwagę odbiorców, ale także oferuje niezwykłą elastyczność i efektywność w kampaniach reklamowych. Jest to też forma reklamy, która w miastach stopniowo zastępuje inne, tradycyjne nośniki reklamowe, jednocześnie stając się jednym z najbardziej zróżnicowanych kanałów reklamy outdoorowej.

Według raportu ,,Reklama OOH w Polsce 2023″ stworzonego przez IGRZ przy współpracy z Starcom (Publicis Group), na rynku DOOH dominują nośniki umieszczone wewnątrz obiektów, takich jak galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe, kluby fitness, budynki biurowe, a także obiekty użyteczności publicznej.

Dodatkowo, cyfrowe nośniki reklamy znacząco zyskują na popularności na dworcach kolejowych i lotniskach, w przejściach podziemnych, pojazdach komunikacji miejskiej oraz w wagonach kolei podmiejskich i aglomeracyjnych. Warto również zaznaczyć rosnącą liczbę cyfrowych nośników reklamy w wiatach przystankowych komunikacji miejskiej oraz w witrynach lokali użytkowych. To nie tylko potwierdza dominację digital OOH, ale także świadczy o wszechstronności i skuteczności tego formatu w różnych środowiskach.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje reklamy DOOH?

Digital citylight

W nośnikach Digital Citylight, tradycyjne plakaty ustąpiły miejsca nowoczesnym ekranom LED, tworząc dynamiczną przestrzeń reklamową, która nie tylko przyciąga uwagę, ale także angażuje odbiorców na nowym poziomie. Ekspozycja na ekranach LED pozwala na płynne przeplatanie treści reklamowej z informacjami, które są dla nich przydatne np. poprzez wyświetlanie informacji o ruchu drogowym lub aktualnej pogodzie. Dzięki wykorzystaniu ekranów, reklamodawcy mają możliwość dostarczania treści w sposób bardziej interaktywny i atrakcyjny dla widzów.

Telebimy LED wolnostojące lub na budynku

Video reklamy umieszczone na telebimach LED stanowią odpowiedź na oczekiwania współczesnego odbiorcy. W dzisiejszych czasach, kiedy informacje bombardują nas z każdej strony, reklamodawcy muszą się wyróżnić, oferując treści, które będą odzwierciedlać charakter ich marki i jednocześnie zapewnią nietypową interakcję z odbiorcami. Telebimy LED pozwalają na wyjście z utartych schematów reklamy i dotarcie do odbiorców w nieszablonowy sposób.

Reklamy LED w terminalu lotniska

Reklama LED w terminalu lotniska to doskonała okazja do zaprezentowania oryginalnej kreacji wideo, która przyciągnie uwagę nawet najbardziej znudzonych pasażerów. Terminal lotniska to miejsce, gdzie ludzie spędzają czas oczekując na swoje loty, często poszukując czegoś, co rozproszy ich uwagę. Wykorzystując reklamę LED, możemy przywitać ich w naszym świecie za pomocą dynamicznej i intrygującej reklamy, która skłoni potencjalnych klientów do zainteresowania się naszym produktem lub usługą.

Reklamy digitalowe w galeriach

W galeriach handlowych znajdziemy wiele rodzajów reklamy DOOH. Totemy reklamowe, plazmowe monitory reklamowe czy digital wall, umieszczone w strategicznych miejscach w galerii – na głównych szlakach pieszych, przy przejściach, schodach, w miejscach odpoczynku oraz na zewnątrz budynku – szybko zwracają na siebie uwagę każdego klienta. Dzięki umiejscowieniu w kluczowych punktach galerii, są w stanie dotrzeć do jak największej liczby osób, włączając w to tych, którzy podróżują przez pasaż handlowy, szukając określonych sklepów czy produktów.

Twoja skuteczna kampania ze ZnajdźReklamę.pl!

W ofercie ZnajdźReklamę.pl znajdziesz innowacyjne, ciekawe i efektowne formaty reklamowe. Od przystanków przez paczkomaty, aż po reklamy wielkoformatowe. Dopasujemy Twój budżet, grupę docelową i cel kampanii do idealnych nośników outdoorowych! A w naszej bazie masz w czym przebierać! Baza ZnajdźReklamę.pl liczy ponad 75 000 nośników zewnętrznych w różnych lokalizacjach w całej Polsce – od wielkich aglomeracji do małych miejscowości. Skontaktuj się z nami – i poznaj moc reklamy outdoorowej!

KONTAKT Z DORADCĄ
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą, by przygotować dla Ciebie ofertę szytą na miarę.