Niezapomniane kampanie outdoorowe, które zwróciły na siebie uwagę

Niezapomniane kampanie outdoorowe, które zwróciły na siebie uwagę

fot. Adidas

Jakie kampanie podbiły serca odbiorców, zwróciły na siebie uwagę, zaskoczyły i zapadły w pamięć? Jest ich naprawdę wiele – jednak my zebraliśmy te, które według nas okazały się najciekawsze. Zapraszamy zatem do zajrzenia do naszego zestawienia najlepszych kampanii z ostatnich lat, które wyróżniły się w outdoorze! 🙂

Składane przystanki, billboardy i telefon

Samsung w świetny sposób wypromował swój telefon Galaxy Z Flip4! Tak nietypowy telefon zdecydowanie zasługiwał na nieszablonową formę reklamy. Tak właśnie powstała oryginalna reklama urządzenia na przystanku w Belgii! Zamiast normalnych siedzeń – zamontowano imitacje telefonów! Oczywiście tak, jak Galaxy Z Flip4 – miejsca na przystanku można rozkładać.

 

fot. Samsung Newsroom

Samsung kontynuował swoją promocję Galaxy Flip Z 4 z pomocą… składanego billboardu. Specjalnie skonstruowany nośnik ukazywał w wielkiej skali najważniejszą cechę nowego urządzenia – możliwość składania. Reklamy pojawiły się w 4 londyńskich lokalizacjach.

fot. adage.com

Basen-billboard z przesłaniem

Basen-billboard, który znalazł się na jednej z dubajskiej plaży był wynikiem ankiety przeprowadzonej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Według badania jedynie 12% kobiet bez przeszkód może wybrać się na plażę w stroju kąpielowym. Reszta ankietowanych wskazała wstyd oraz brak prywatności wynikający z ich kultury jako powody do zrezygnowania z założenia właśnie stroju kąpielowego. Kampania marki Adidas „Beyond the Surface”, w tym basen o wielkości 5x3m ma zachęcić kobiety do pójścia na plażę z pewnością siebie, akceptacji swojego ciała i uprawiania sportu!

fot. dare.havas.com

Gray Man – Netflix

Przyznajemy – większość kampanii Netflixa można określić mianem „niezapomnianych”. Jednak promocja filmu Gray Man wyjątkowo zapadła nam w pamięć. To kreacja, w której cień grał główną rolę – i która zrobiła furorę w mediach społecznościowych. Zobacz, co o niej pisaliśmy!

Barbiemania opanowała cały świat

Kampania Barbie miała miejsce w tym roku, ale już zdążyła zyskać miano „legendarnej”. Jeśli można być czegoś pewnym w życiu to tego, że Barbie na chwilę zawładnęła światem, bo mówi się, że „The devil works hard but the #Barbie marketing team works harder” i nie dało nam o Barbie zapomnieć. Barbiemania opanowała wszystkich i wszystko. Od zabawek, kontrolerów i konsoli Xboxa, przez ubrania, kosmetyki, a także Airbnb Malibu DreamHouse aż po billboardy – świat na chwilę zrobił się różowy. Barbie zrobiła także ogromną furorę w outdoorze, gdy przejęła praktycznie każdy możliwy format outdoorowy – i zrobiła to wyśmienicie!

Barbie pojawiła się również na cyfrowych ekranach reklamowych, które dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii 3D „ożywiły” Barbie, która wyszła ze swojego pudełka w centrum Dubaju.

Barbie pojawiła się praktycznie na każdym formacie reklamowym – zarówno online, jak i w outdoorze. Chcesz zobaczyć, jak to wyglądało? Sprawdź: Jak Barbie reklamowała się w outdoorze? Barbiemania w OOH!

McDonald’s – Lights On

fot. McDonald’s

Jeden złoty łuk – i już wiadomo, o jaką markę chodzi! McDonald’s nie trzeba nikomu przedstawiać, a ich reklamy praktycznie zawsze robią szum zarówno online, jak i w outdoorze. Kampania outdoorowa „Lights on” zorganizowana w Wielkiej Brytanii promowała usługę McDelivery. Złoty łuk „wpada” do domu i oświetla jedno z okienek. Kreacje dopełnia hasło „We Deliver”. Proste, minimalistyczne, bez wzmianki o nazwie marki, czy usługi – a każdy i tak wie, o kogo i o co chodzi. 🙂

Chcesz poznać inne ciekawe zestawienia kreatywnych kampanii outdoorowych? Sprawdź nasze wpisy:
Najlepsze kampanie reklamowe 2022 roku, które warto zapamiętać!
Najciekawsze kampanie outdoorowe 2022 od ZnajdźReklamę.pl!
Najlepsi w outdoorze w 2022 roku – Clio Awards rozdane!
Festiwal kreatywności w reklamie – Cannes Lions 2022
WOO Awards – czyli najlepsi wśród najlepszych

Dotrzyj do nowych Klientów ze skuteczną kampanią reklamową!

Pokaż swoją markę szerokiej publiczności – zarówno w Internecie, jak i w outdoorze! W ZnajdźReklamę.pl zaplanujemy i przeprowadzimy dla Ciebie skuteczną kampanię reklamową. Możesz z nami pojawić się na najpopularniejszych platformach społecznościowych, ale także w outdoorze na nośnikach zewnętrznych. Dotrzyj ze swoją reklamę tam, gdzie znajdują się Twoi Klienci!

Skontaktuj się z nami i zobacz, co możemy razem zrobić!

KONTAKT Z DORADCĄ
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą, by przygotować dla Ciebie ofertę szytą na miarę.