Młodzieżowe Słowo Roku – czyli idealna okazja do RTM!

Młodzieżowe Słowo Roku – czyli idealna okazja do RTM!

Już za chwilę ogłoszenie wyników Młodzieżowego Słowa Roku 2022! Głosowanie na konkretne słowa było otwarte do końca listopada! Listę z finałową dwudziestką można znaleźć na stronie PWN. Tam też odbywa się głosowanie. Z poprzednich edycji konkursu dobrze wiemy, że jest to świetna okazja dla firm do kreatywnego RTM-u! RTM, czyli inaczej Real-time marketing skupia się na jak najszybszej reakcji firmy na teraźniejsze wydarzenia, które wywarły wpływ na społeczeństwo. Zatem plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku idealnie dopasowuje się do schematu RTM! W oczekiwaniu na wygrane słowo w tym roku spójrzmy wstecz na najlepsze wykorzystanie poprzedniej edycji konkursu w komunikacji firm w mediach społecznościowych!

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych kreacji RTM z roku 2021! Może Młodzieżowe Słowo Roku 2022 będzie idealne do Twojej kampanii online? Sprawdź wpisy z poprzedniego roku i inspiruj się!

Chcesz zobaczysz, jak wyglądały RTM-y z tegorocznym Młodzieżowym Słowem Roku? Znajdziesz je tutaj: Essa w marketingu, czyli RTM-y z Młodzieżowym Słowem Roku 2022!

Ale najpierw… Jakie było Młodzieżowe Słowo Roku 2021?

Wybór Młodzieżowego Słowa Roku w poprzednim roku szybko zdobył popularność w mediach społecznościowych! Nic w tym jednak dziwnego – słowo, które wygrało plebiscyt zaskoczyło większość ludzi, gdyż tak naprawdę wiele osób to słowo pierwszy raz usłyszało dopiero przy okazji ogłoszenia wyników konkursu. Bo tak naprawdę, czym jest ŚPIULKOLOT? Młodzieżowe Słowo Roku 2021 posiada dwie definicje w Słowniku Języka Polskiego!

Definicja 1: miejsce do spania, słowo nawiązuje do mema, śpiulkać to ‘spać’
Definicja 2: dosłownie ‘samolot do spania’, ‘boarding do snu’, czyli udanie się na odpoczynek. Używane często w odniesieniu do zwierząt, gdy ucinają sobie drzemkę – wtedy mówimy, że ‘boardingują do śpiulkolotu’, czyli szykują się do snu.
Czyli prościej mówiąc – śpiulkolot to miejsce do snu! Zaraz za nim miejsca na podium zajęło wyrażenie „Naura” oraz „Twoja stara”. Szum online został świetnie wykorzystany przez wiele marek z IKEA na czele! Każda marka w jakiś sposób postanowiła zaangażować śpiulkolota w swoich postach na mediach społecznościowych unosząc się jednocześnie na fali popularności tego słowa!

Źródło: PWN

Najciekawsze RTM-y z Młodzieżowym Słowem Roku 2021!

Ikea

Circle K

LOT

ZOOplus.pl

Mercedes-Benz Duda-Cars

JOHN DOG

Fabryka Dobrych Materacy

Twoja kampania online ze ZnajdźReklamę!

W ZnajdźReklamę.pl pomożemy Ci w stworzeniu skutecznej reklamy internetowej. Wybierając reklamę online, stawiasz na ciągły rozwój. Na bieżąco testujemy wiele zmiennych, takich jak: nowe teksty, nagłówki, opisy, stawki czy miejsca wyświetlenia reklamy. Dzięki temu, Twoja kampania nie tylko dotrze do jak największej liczby odbiorców, lecz także jej efektywność będzie rosła z każdym miesiącem. Skontaktuj się z naszą doradczynią Karoliną i poznaj moc reklamy online!

Napisz maila na adres: Karolina.Gierszewska@ZnajdzReklame.pl, lub umów się na spotkanie w calendly. Karolina przygotuje Ci ofertę szytą na miarę, a nasi specjaliści poprowadzą efektywną kampanię reklamową.

KONTAKT Z DORADCĄ
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą, by przygotować dla Ciebie ofertę szytą na miarę.