Sztuczna inteligencja od Google – jak poradzi sobie Bard?

Sztuczna inteligencja od Google – jak poradzi sobie Bard?

Ruszył właśnie wyścig technologiczny o sztuczną inteligencję – a w biegu uczestniczą sami giganci – Google, Microsoft i OpenAI. Do botów takich, jak ChatGPT i Prometeusz od Bing AI dołączył Bard. Bard jest odpowiedzią na sukces modelu ChatGPT i Bing AI – i jak zapowiadają jego twórcy – ma być on o wiele lepszy niż jego popełniający częste błędy poprzednicy. Czy tak będzie? Przekonamy się wkrótce! Poznaj Bard – nowe rozwiązanie w świecie sztucznej inteligencji.

Bard – konkurencja dla ChatGPT

Bard ma być lepszych odpowiednikiem popularnego aktualnie bota ChatGPT, który szturmem zawładnął Internetem i stał się polem do dyskusji na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w praktycznie każdej części naszego życia – od prostych, zapytań wpisywanych przez nas w wyszukiwarkę do rozwiązywania skomplikowanych zagadnień i zdawania egzaminów. To, co ma wyróżniać Bard od jego konkurenta to oparcie modelu na aktualnych informacjach z Internetu, które są aktualizowane na bieżąco. Obecnie trwają testy szybkości, bezpieczności i jakości odpowiedzi bota, jednak są one udostępnione jedynie dla bardzo ograniczonej grupy.

Sztuczna inteligencja ma zostać zastosowana praktycznie do każdego produktu Google – ma poprawiać działanie Map Google, Obiektywu Google, a także Tłumacza Google.

Możliwości Obiektywy Google, który już teraz jest szalenie popularną aplikacją, mają zostać rozszerzone. W obecnej wersji Obiektyw Google pozwala na rozpoznawanie obiektów, które są widoczne w aparacie – wkrótce zostanie dodana także możliwość rozpoznawania obiektów ze zdjęć i filmików, które są widoczne na ekranie telefonu. Rozwinie się także Google Tłumacz, do którego zostanie dodana opcja tłumaczenia kontekstowego, a użytkownikom będą wyświetlały się przykłady wyszukiwanych słów, propozycje idiomów i inne elementy ułatwiające tłumaczenie i zrozumienie słów w innym języku.

AI w Google Workspace

Google nie pozostawiło także na pastwę losu firmy, które będą mogły efektywnie wykorzystać sztuczną inteligencję w celu usprawnienia swojej pracy na narzędziach Google. Jakie ulepszenia zapowiada Google? Zobacz poniżej!

Bard w Polsce?

Niestety polscy użytkownicy muszą uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Testy bota Bard – odpowiednika Chat GPT nie są jeszcze dostępne w Polsce. Aktualnie testy modelu po rejestracji na stronie bard.google.com są dostępnie jedynie dla użytkowników w USA oraz Wielkiej Brytanii. W oczekiwaniu na rozszerzenie Barda na Polske, możemy skorzystać z darmowego ChatuGPT oraz Bing Ai – nazwanego Prometeusz. Polscy użytkownicy mają także możliwość przejścia na płatną ulepszoną wersję ChatGPT – GPT-4.

Sztuczna inteligencja w wyszukiwarkach – Google vs Bing

Jak wyżej wspomnieliśmy – gdy Bard znacznie ogranicza swoje testy na inne niż USA i UK kraje, Bing AI zaprasza do korzystania ze swoich usług także Polskę. Microsoft stawia na rozwój i wraz ze sztuczną inteligencją chce zmienić standardy na tym rynku tak, aby wyszukiwanie było lepsze, szybsze i wygodniejsze dla użytkownika. Zupełnie nowa, oparta na sztucznej inteligencji wyszukiwarka Bing ma zapewnić możliwość generowania treści oraz pełniejsze odpowiedzi na nasze zapytania. Ma to być sposób na wyszukiwania i pytania bardziej złożone, które nigdy nie dostały swojej odpowiedzi – bo dostarczone wyniki nie były wystarczające. Microsoft już teraz może pochwalić się naprawdę imponującą liczbą aktywnych użytkowników, którą firma zawdzięcza wprowadzeniem sztucznej inteligencji – niedawno usługa przekroczyła 100 milionów aktywnych użytkowników dziennie.

Więcej o rozwiązaniu Bing AI przeczytasz tutaj: Wyszukiwarka napędzana sztuczną inteligencją, czyli jak GPT-4 zrewolucjonizował Binga.

Twoja reklama w wyszukiwarce!

Chcesz dotrzeć do swoich potencjalnych Klientów skuteczną reklamą w wyszukiwarkach? W ZnajdźReklamę.pl przeprowadzimy dla Ciebie kampanię online zarówno w Google, jak i Bingu. Przyciągnij nowych Klientów do swojej firmy i zainteresuj ich swoją ofertą! Postaw na reklamę w wyszukiwarkach ze ZnajdźReklamę.pl i zyskaj więcej! Skontaktuj się z nami i zobacz, co możemy razem zrobić 🙂

Napisz maila na adres: agata.borek@znajdzreklame.pl. Agata przygotuje Ci ofertę szytą na miarę, a nasi specjaliści poprowadzą efektywną kampanię reklamową.

KONTAKT Z DORADCĄ
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą, by przygotować dla Ciebie ofertę szytą na miarę.