Startujemy !

Miło nam poinformować, iż właśnie oddaliśmy do użytku platformę ZnajdźReklamę.pl. Po oficjalnym otwarciu, przyszedł czas na podsumowanie całej drogi – od powstania pomysłu, aż do wczoraj. Oto nasza krótka historia, podziękowania a także  zdjęcie całego zespołu.

Media i blogerzy napiszą zapewne o tym, że uruchomiliśmy platformę do organizowania zewnętrznej kampanii reklamowej przez internet, że w bazie mamy 1000 nośników, a wynajęcie billboardów kosztować będzie od 350 zł. Napiszą też, że warto inwestować w reklamę zewnętrzną, gdyż w połączeniu z Internetem, daje ona największe efekty i powinna być częścią każdej strategii marketingowej.
To wszystko prawda. Ale nie jest to cała historia.

Właściwie nie jest to żadna historia 🙂   Za tymi statystykami bowiem kryje się coś więcej.

ZnajdźReklamę.pl to pomysł, który zrodził się kilka lat temu na zajęciach z e-biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym i od tego czasu kiełkował w głowach pomysłodawców – Pawła Romańskiego i Grzegorza Liputa. Jednak rzeczywista realizacja mogła nastąpić dopiero po tym, jak ich projekt pozytywnie przeszedł rekrutację do projektu Inkubator, finansowanego przez NK.pl. Akceptacja pomysłu na portal ZnajdźReklamę.pl wiązała się z wieloma długimi rozmowami z mentorami oraz ludźmi z branży internetowej. Przedstawianie pomysłów w połączeniu z doświadczeniem mentorów, pozwoliły na dopracowanie wizji portalu oraz związaną z tym ostateczną prezentacją projektu przed inwestorami. Wszystko działo się na przełomie lipca i sierpnia. Jednak sama preinkubacja okupiona była przeprowadzaniem licznych badań i wywiadów wśród firm zajmujących się outdoorem w Polsce. Spotkania te zrodziły wiele pytań i wątpliwości. Dlatego pomysł stale był dopracowywany od strony technicznej.

Ostatecznie, na początku października 2012r. Nasza Klasa sp. z o.o. zdecydowała się na podpisanie umowy inwestycyjnej . Wiązało się to z wieloma formalnościami, ustalaniem celów oraz planów na najbliższe miesiące. Następnie we własnym zakresie pomysłodawcy projektu przeprowadzali rekrutację programistów, grafika, marketingowca oraz blogera (pozdrawiam:)).

Okazało się, że dopracowywanie pomysłu w trakcie preinkubacji to dopiero początek wyzwań, jakie stały przed nami, a prawdziwa praca dopiero się zaczęła. Liczne formalności, opieka nad pracownikami, kontakt z klientami, rzeczywista sytuacja rynkowa oraz spotkania w Domach Mediowych…  każdego dnia poddawały nasz projekt próbie. Mimo wielu trudności, a niekiedy i wątpliwości, cały zespół wspierał się wzajemnie dodając sobie otuchy przy stawianiu kolejnych kroków na drodze do uruchomienia portalu. Dostawaliśmy wiele słów wsparcia, jednak zdarzały się też trudniejsze momenty w firmie, o których nie będę już pisać, bo one tak naprawdę pomogły nam dotrzeć tu gdzie jesteśmy teraz. Jak wiadomo, każda droga do realizacji marzeń składa się zarówno ze wzlotów jak i upadków.

Dziękujemy wszystkim mentorom oraz project managerowi, Kubie Borkowskiemu, za udzielone nam rady na różnych etapach całego procesu. Mamy nadzieję, że projekt spełni Wasze oczekiwania oraz spotka się z zainteresowaniem klientów, a coraz więcej firm zdecyduje się na zewnętrzną kampanię reklamową.

Pozdrawiamy,

Zespół  ZnajdźReklamę.pl