5 najlepszych świątecznych kampanii reklamowych

5 najlepszych świątecznych kampanii reklamowych

fot. fieldmarketing.com

Grudzień dopiero się zaczął, a w powietrzu już od listopada czuć ten świąteczny klimat! Widzimy go też na reklamach, bo święta to idealny okres w świecie marketingu. Czemu? Gdy rok się kończy i zbliżają się święta, konsumenci są bardziej otwarci i chętni do zakupów! Bo jak wiadomo – grudzień to miesiąc szału zakupowego! W głowach konsumentów już pojawia się potrzeba zakupów, ale jak sprawić, żeby ta potrzeba dotyczyła Twoich produktów i usług? Jak przyciągnąć uwagę potencjalnego Klienta, który już kieruje się do sklepu? Wyróżnij się wśród konkurencji, wczuj się w klimat świąt i zainspiruj się kreacjami, które w nieszablonowy sposób podeszły do tematu kampanii świątecznych!

Coca-Cola króluje w święta!

To jej zawdzięczamy obecny wizerunek Mikołaja oraz liczne kreatywne kampanie świąteczne! Coca-Cola w święta zaskakuje nie swoją obecnością (z pewnością wszyscy możemy przyznać, że ta marka w święta to już standard ;)), ale nieszablonowymi kampaniami, które praktycznie w każdym wywołują świąteczny nastrój! Klasyczne czerwone ciężarówki, miło wyglądający Mikołaj z butelką napoju i „coraz bliżej święta, coraz bliżej święta”! W duchu znanego każdemu dżingla Coca-Cola zorganizowała kreatywną kampanie DOOH w Irlandii! Na ekranach od 15 grudnia widoczny był licznik, który pokazywał czas do świąt!

W Polsce króluje Allegro!

Każdy z nam pewnie już widział reklamy świąteczne Allegro! Co roku robią ogromną furorę w Internecie i wzruszają oglądających! Bo reklamy Allegro poruszają tematy delikatne, wrażliwe i przede wszystkim prawdziwe, które działają na nasze emocje. Zeszłoroczna kampania obejmowała tematykę uprzedzeń, a główne hasło „“Zobaczmy w sobie to, co najważniejsze” przekazywało, aby nie oceniać patrząc na uprzedzenia!

Ikea przypomina o ekologii!

Marka IKEA podeszła inaczej do tematu świąt i uświadomiła na temat niemarnowania jedzenia! Marnowanie świątecznego jedzenia to realny problem, który ma miejsce w wielu domach w Polsce! IKEA zatem postanowiła edukować na święta, tym samym odchodząc od utartych schematów świątecznych kampanii!

Białe święta w Singapurze!

Nie będziemy powtarzać, że Coca-Cola króluje w święta – wystarczy spojrzeć na jej kampanie świąteczne! Tym razem wyjątkowy nastrój i magię śnieżnych świąt marka wprowadziła do Singapuru (tam, gdzie śnieg to zdecydowana rzadkość)! Sprawdź, jak Coca-Cola sprowadziła śnieg do Singapuru!

Volvo wypożycza choinki na święta

Poruszanie ważnych ekologicznych tematów w czasie świątecznych kampanii jest świetnym pomysłem na odejście od tradycyjnych schematów reklam świątecznych, jak również okazją do zrobienia czegoś dobrego! Tym razem Volvo postanowiło przypomnieć o swojej wypożyczalni choinek działającej od 2017 roku! O co chodzi? Wychodząc naprzeciw masowemu wycinaniu i wyrzucaniu choinek po świętach oraz używaniu plastikowych zamienników, Volvo uruchomiło wypożyczalnie prawdziwych choinek! Wypożyczalnia znajduje się w salonach Volvo, w których można wybrać idealną choinkę, którą następnie trzeba zwrócić do salonu! Za każde zwróconą choinkę, Volvo zobowiązało się zasadzić 10 drzewek!

Twoja kreatywna kampania ze ZnajdźReklamę.pl!

Weź inspirację z tych świetnych kreacji i także postaw na kreatywność! W ZnajdźReklamę.pl możesz przygotować nieszablonową, kreatywną oraz oryginalną kampanię, od której nie da się oderwać wzroku! Dzięki naszemu 10-letniemu doświadczeniu na rynku OOH poznaliśmy każdą stronę outdooru w Polsce. Mamy ponad 60 tysięcy nośników w ponad 500 miastach – i wciąż się rozwijamy! Skontaktuj się z nami, a znajdziemy idealne miejsce na Twoją reklamę!

KONTAKT Z DORADCĄ
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą, by przygotować dla Ciebie ofertę szytą na miarę.