ZnajdźReklamę.pl

Badania ruchu – billboard w sieci zależności

Nie od dziś wiadomo, jak ogromną rolę w marketingu internetowym pełni możliwość obserwowania poczynań użytkowników i dostosowywanie reklam pod ich potencjalne zainteresowania. Zdawać by się mogło, że jest to kluczowa przewaga, jaką posiada forma internetowa nad reklamą zewnętrzną, zawieszoną w świecie i pozornie trudną do dogłębnej analizy, a tym bardziej profilowania i zawężania grupy odbioru. Z pomocą branży OOH przychodzą jednak badania ruchu. Dzięki nim określać można na ten moment nie tylko najlepsze miejsca do montażu reklamy, lecz także najskuteczniejsze lokalizacje dostosowane do odbiorców.

Jak tworzy się sieć w badaniach ruchu?

Na podstawie udostępnianych przez użytkowników sieci internetowej danych, w tym danych lokalizacyjnych, obserwować można, jakimi drogami chodzą. Określa się wówczas ich pozycję wyjściową, rozumianą jako np. osiedle, miejsce zamieszkania, najczęstsze miejsca pobytu we własnej okolicy, etc. i dopasowuje pod dane, w jakich miejscach anonimowy, co warto zaznaczyć, użytkownik najczęściej bywa. Dzięki temu można personalizować jego profil jako odbiorcy, wnioskując, co może zwrócić jego uwagę i być w centrum zainteresowania. Jest to metoda bardzo podobna do obserwacji użytkowników w sieci i dopasowywania ich preferencji, tak jak działają m.in. mechanizmy Google Ads, jednakże przeniesione w przestrzeń miejską. Ponadto, oprócz tworzenia reklam dostosowanych pod grupy, określa się natężenie ruchu w określonych miejscach, sklepach, które nas interesują, dzięki czemu skuteczniej dobiera się miejsca umieszczania reklam. Pozwala to na prowadzenie lepszych strategicznie kampanii reklamowych OOH i podwyższa skalę ich efektywności. Cały system badań dopiero się rozwija, jednak już na ten moment stanowi świetne i wydajne narzędzie pomiarowe.

Wpływ badań ruchu na billboard i reklamę outdoorową

W jaki sposób więc przekłada się pomiary na rzeczywistość? Jeżeli określimy już, w jakim miejscu najczęściej pojawiają się osoby, mogące zostać zainteresowane przez reklamę, którą chcemy dostarczyć, wówczas umieszczenie jej w określonym miejscu zwiększa szanse na jej rzeczywiste dotarcie do grupy docelowej. Określając drogę, jaką przebywają np. klienci konkurencji, można zaproponować im swój produkt, lub markę, ze świadomością, że się z nią spotkają, nie będąc losowym przechodniem, a kimś, kto rzeczywiście może stać się nowym klientem. Tak też łatwiej ustalić można, który nośnik reklamowy będzie najlepszym rozwiązaniem, oraz gdzie powinniśmy umieścić ten konkretny billboard, w jakiej linii autobusowej, lub tramwajowej najwyższą skuteczność odniesie akurat ta specyficzna reklama i w ten sposób napędzamy rynek nie na ślepo, lecz świadomie, a świadomość ta pozwala na osiąganie znacznie lepszych efektów.

Twoja reklama w outdoorze? Oczywiście!

Reklama outdoorowa pozwala Ci dotrzeć do Twoich potencjalnych Klientów w miejscach, gdzie przebywają najczęściej. Szukasz idealnego miejsca na swoją reklamę? Pozwól, że Ci w tym pomożemy! W ofercie ZnajdźReklamę.pl znajdziesz różne formaty reklamowe – od billboardów przez citylighty, aż po murale! Wybór należy do Ciebie – a jest w czym wybierać. W naszej bazie znajduje się ponad 65 tysięcy nośników rozmieszczonych po całej Polsce – od dużych miast do małych miejscowości. Skontaktuj się z nami i poznaj moc outdooru!

Zaufali nam
OFERTA
Chcesz szybko poznać ceny powierzchni reklamowych?

Czy wiesz, że mamy ponad 70 000 nośników reklamowych w całej Polsce? Jeśli chcesz stworzyć idealną kampanię - daj znać! Zostaw swojego maila, a już w kilka minut otrzymasz podstawowy cennik nośników reklamowych!

Oferta została wysłana na podany adres-email. Dziękujemy!

Otrzymaj swoją bezpłatną wycenę

Jaki jest Twój ogólny budżet? *
* pola wymagane
Wysyłając zapytanie, akceptujesz politykę prywatności. Pamiętaj, że każdą zgodę możesz cofnąć w dowolnym momencie wysyłając prośbę na adres biuro@znajdzreklame.pl
Otrzymaj bezpłatną wycenę

Chcesz zaoszczędzić czas? Wyślij do nas maila lub skonsultuj się
z doradcą.

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

  • Oferujemy największą bazę powierzchni reklamowych w Polsce.
  • Swoją darmową ofertę możesz otrzymać już w kilkanaście minut po wysłaniu nam zapytania.
  • Zajmiemy się kompleksową obsługę Twojej kampanii: od wydruku, przez montaż, aż po wynajem nośników.
  • Wynajęliśmy już ponad 25 000 nośników reklamowych w całym kraju.
  • Za każdą podpisaną umowę sadzimy drzewa!