ZnajdźReklamę.pl

Jak reklamować się na wsi Uniwersalny wymiar środków przekazu

Zdaje się, że reklama w mieście jest jak gdyby w środowisku naturalnym, zespolona z przestrzenią miejską tak silnie, że ciężko sobie miasto bez niej wyobrazić. Jak jednak wygląda sprawa wsi? Tu pojawia się całkiem ciekawe zjawisko, gdyż wsie i małe miejscowości bywają często pomijane w opisach kampanii reklamowych, podczas gdy nie oznacza to wcale ich niższego potencjału marketingowego, ani braku znanych z miasta reklam – reklama w nich jest i ma się całkiem dobrze. Owszem, ich specyfika zmusza niekiedy do modyfikacji założeń znanych z pracy nad przestrzenią miejską, niemniej jednak oferują wciąż wiele możliwości skutecznej reklamy. Chcąc reklamować się na wsi, musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pozwolą na rozeznanie, a następnie wpasowanie się w wymagania, jakie stawia ta przestrzeń nadawcy komunikatu reklamowego.

Rodzaje przestrzeni reklamowej – wieś a miasto

Miasto na pierwszy rzut oka daje więcej różnorodnych opcji umieszczania reklamy w swojej przestrzeni, należy jednak zwrócić uwagę, że niesie to ze sobą pewne konsekwencje. Miasto agresywnie mieni się różnorodnością komunikatów reklamowych, które splecione w chaosie, mogą gubić swoją przejrzystość i sprawiać, że oko odbiorcy zacznie je ignorować. Wieś cechuje się zdecydowanie większą swobodą i klarownością, znajdująca się tam reklama nie musi tak walczyć o zainteresowanie odbiorcy, przez co stosunkowo łatwiejszym zdać się może rozsądne umieszczenie jej w danej lokalizacji. W takim przypadku trzeba dostosowywać reklamę pod specyfikę miejsca, w jakim będzie jej dane się znaleźć. Przyjrzeć się więc zawczasu należy formom reklamy, które najlepiej wpasowują się w określone wymagania, w tym przypadku, zdolnym odnaleźć się w przestrzeni mniej reklamą zagospodarowanej, a przez to zmieniającej możliwości.

Dostępne formy reklamy na wsi

Najczęściej spotykaną i najbardziej efektywną, jak się zdaje, formą reklamy na wsi będzie oczywiście reklama outdoorowa, w szczególności billboardy i banery. Billboard w widocznym miejscu przy głównej drodze, umieszczony na działce, których nie brakuje, sam z siebie daje już dużo, codziennie mijany przez mieszkańców i przejezdnych. Podobnie ma się sprawa z banerami, umieszczanymi na prywatnych płotach, czy budynkach, będącymi nawet bliżej odbiorcy niż większe instalacje. To dzieje się oczywiście także i w mieście, jednak miasto wymaga silniej zbudowanej strategii, by reklama nie zginęła w tłumie innych propozycji, kierowanych do przechodnia. W przypadku wsi najważniejszy jest dobór miejsca, jednak interferencja między reklamami będzie zdecydowanie słabsza. By reklamować się na wsi więc, przede wszystkim potrzeba rozsądnego rozważenia skali kampanii, oraz odpowiedniego doboru miejsc i wpasowania się w przestrzeń tak, by działać jednocześnie subtelnie, ale efektywnie.

Twoja reklama ze ZnajdźReklamę.pl!

Szukasz może idealnego miejsca na swoją reklamę – którą wykleimy za Ciebie? Pozwól, że Ci w tym pomożemy! W ofercie ZnajdźReklamę.pl różne formaty reklamowe – od billboardów przez citylighty, aż po murale. Wybór należy do Ciebie – a jest w czym wybierać. W naszej bazie znajduje się ponad 65 tysięcy nośników rozmieszczonych po całej Polsce – od dużych miast do małych miejscowości. Skontaktuj się z nami i poznaj moc outdooru!

Zaufali nam
OFERTA
Chcesz szybko poznać ceny powierzchni reklamowych?

Czy wiesz, że mamy ponad 70 000 nośników reklamowych w całej Polsce? Jeśli chcesz stworzyć idealną kampanię - daj znać! Zostaw swojego maila, a już w kilka minut otrzymasz podstawowy cennik nośników reklamowych!

Oferta została wysłana na podany adres-email. Dziękujemy!

Otrzymaj swoją bezpłatną wycenę

Jaki jest Twój ogólny budżet? *
* pola wymagane
Wysyłając zapytanie, akceptujesz politykę prywatności. Pamiętaj, że każdą zgodę możesz cofnąć w dowolnym momencie wysyłając prośbę na adres biuro@znajdzreklame.pl
jesteśmy dostępni - odpowiemy w kilka minut
Otrzymaj bezpłatną wycenę

Chcesz zaoszczędzić czas? Wyślij do nas maila lub skonsultuj się
z doradcą.

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

  • Oferujemy największą bazę powierzchni reklamowych w Polsce.
  • Swoją darmową ofertę możesz otrzymać już w kilkanaście minut po wysłaniu nam zapytania.
  • Zajmiemy się kompleksową obsługę Twojej kampanii: od wydruku, przez montaż, aż po wynajem nośników.
  • Wynajęliśmy już ponad 25 000 nośników reklamowych w całym kraju.
  • Za każdą podpisaną umowę sadzimy drzewa!