ZnajdźReklamę.pl

Ustawa krajobrazowa a reklama zewnętrzna

Ustawa z dn. 24 kwietnia 2015 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu, znana także pod nazwą ustawy krajobrazowej, weszła w życie z dniem 11. września tego samego roku i od tamtej pory wywarła już spory wpływ na rynek reklamy zewnętrznej. Znajdujące się w niej zapisy dały radom gmin narzędzie – uchwałę „reklamową”, służącą do kontrolowania ilości i jakości reklam, pozwalającą nawet na wprowadzanie całkowitego zakazu umieszczania niektórych form nośników, znajdujących się w przestrzeni publicznej. W praktyce dla rynku reklamy zewnętrznej oznaczało to niemałe zmiany i ograniczenia, szybko bowiem zaczęto ustalać nowe zasady, na których miała działać ochrona krajobrazu w różnych regionach, w tym także największych miastach.

Wpływ ustawy krajobrazowej na rynek OOH

Zmiany, w zależności od gminy mogły być bardziej lub mniej drastyczne, dotyczyły przede wszystkim ustaleń nad maksymalną dopuszczalną wielkością billboardów, pozwoleniem na reklamy na elewacjach, zakazów wywieszania banerów reklamowych na ogrodzeniach, terenach zielonych etc., czy regulowały możliwości korzystania z reklam cyfrowych. W praktyce stały się mniej lub bardziej pomocne w rzeczywistym oczyszczeniu krajobrazu z reklam niskiej jakości, które w istocie zaburzały estetykę przestrzeni, niekiedy jednak stawały się utrudnieniem także w mniej uzasadnionych ustawą przypadkach.

Czy ustawa krajobrazowa dąży do likwidacji wszystkich reklam?

Oczywiście nie, przede wszystkim dlatego, że nawet szczera praca dla ochrony natury w czasach współczesnych nie jest w stanie całkowicie usunąć kwestii kulturowych, nasze środowisko jest nierozerwalnym połączeniem ich obu i ze szkodą dla obydwu musiałaby współcześnie odbyć się jakakolwiek tego typu rozłąka. Reklama ponadto stanowi bardzo ważny katalizator gospodarki i nie jest możliwym, ani nawet koniecznym wykreślenie jej z przestrzeni publicznej, o ile oczywiście jest reklamą wykonaną dobrze i niezaburzającą ładu i estetyki otoczenia, w którym się znajduje, jak też się przed wejściem ustawy w życie zdarzało.

Co jednak w przypadku postępujących zakazów?

Dobrą rzeczą współcześnie, przy silnym rozwoju technologicznym, którego doświadczamy, jest możliwość przenoszenia kampanii reklamowych ze świata rzeczywistego w wirtualny, który stanowi de facto solidną część życia większości z nas. W przypadku niemożności przeprowadzenia skutecznej kampanii outdoorowej, z pomocą przychodzi Internet i jego przestrzeń, od lat już przecież będąca pewnego rodzaju polem ekspozycji reklam, a czego by nie mówić, jest to przestrzeń dająca ogromne możliwości wpływu. Raport - Wpływ uchwał krajobrazowych na reklamę zewnętrzną w Polsce

Czym są te uchwały krajobrazowe? Jaki będą miały wpływ na kondycję polskiego outdooru? O co w tym wszystkim chodzi? Zapewne jako przedsiębiorca zastanawiasz się, jak takie uchwały wpłyną na Twoją możliwość reklamy w przestrzeni miejskiej. Usiądź wygodnie, zrób sobie kawę, przygotuj się na dużo konkretów i ogromną dawkę wiedzy! Pobierz za darmo raport „Wpływ uchwał krajobrazowych na reklamę zewnętrzną w Polsce” i dowiedz się więcej!

Co znajdziesz w raporcie od zespołu ZnajdźReklamę.pl?

✅Poznasz ograniczenia, jakie wprowadzają uchwały krajobrazowe
✅Zobaczysz, jaki wpływ mają uchwały na poszczególne formaty reklamowe
✅Sprawdzisz uwarunkowania prawne panujące w ponad 60 miastach w Polsce
✅Dowiesz się więcej na temat swoich możliwości promocyjnych

Pobierz raport Wpływ uchwał krajobrazowych na reklamę zewnętrzną w Polsce tutaj!
Zaufali nam
OFERTA
Chcesz szybko poznać ceny powierzchni reklamowych?

Czy wiesz, że mamy ponad 70 000 nośników reklamowych w całej Polsce? Jeśli chcesz stworzyć idealną kampanię - daj znać! Zostaw swojego maila, a już w kilka minut otrzymasz podstawowy cennik nośników reklamowych!

Oferta została wysłana na podany adres-email. Dziękujemy!

Otrzymaj swoją bezpłatną wycenę

Jaki jest Twój ogólny budżet? *
* pola wymagane
Wysyłając zapytanie, akceptujesz politykę prywatności. Pamiętaj, że każdą zgodę możesz cofnąć w dowolnym momencie wysyłając prośbę na adres biuro@znajdzreklame.pl
Otrzymaj bezpłatną wycenę

Chcesz zaoszczędzić czas? Wyślij do nas maila lub skonsultuj się
z doradcą.

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

  • Oferujemy największą bazę powierzchni reklamowych w Polsce.
  • Swoją darmową ofertę możesz otrzymać już w kilkanaście minut po wysłaniu nam zapytania.
  • Zajmiemy się kompleksową obsługę Twojej kampanii: od wydruku, przez montaż, aż po wynajem nośników.
  • Wynajęliśmy już ponad 25 000 nośników reklamowych w całym kraju.
  • Za każdą podpisaną umowę sadzimy drzewa!