GPT-4 już dostępny. Jakie są możliwości nowego modelu sztucznej inteligencji?

GPT-4 już dostępny. Jakie są możliwości nowego modelu sztucznej inteligencji?

Następca ChatGPT już dostępny. Nowy GPT-4 ma o wiele większe możliwości niż jego poprzednik. 14 marca 2023 zostały zaprezentowane jego możliwości – bot będzie rozumiał więcej, popełniał mniej błędów, a także będzie w stanie identyfikować treści multimedialne. Lepszy i potężniejszy model sztucznej inteligencji GPT-4 ma dorównywać człowiekowi, a tak przynajmniej twierdzi jego właściciel – firma OpenAi. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się i skorzystaj z możliwości nowego bota.

Co nowego znajdziesz w GPT-4?

Największą różnicę między poprzednim modelem, a obecnym, użytkownicy będą mogli zauważyć podczas prowadzenia rozmowy i zadawania bardziej złożonych pytań. W momencie, gdy poprzedni chat nie radził sobie z takimi pytaniami – nowy GPT-4 ma odpowiadać naturalnie, a jego wypowiedzi mają przypominać rozmowę z człowiekiem. Czat potrafi też z sukcesem napisać egzaminy, np. te do których obowiązkowo muszą podejść uczniowie w USA. Po przeprowadzonych testach wyszło, że czat potrafi zdać je ze skutecznością na poziomie 80%. Czym jeszcze wyróżnia się nowy model sztucznej inteligencji? O wiele lepiej radzi sobie w innych językach niż angielskim – jego skuteczność w polskim jest o wiele wyższa.

Identyfikowanie obrazów – i rozumienie memów

Jednym z ważniejszych aspektów nowego czatu jest możliwości identyfikowania treści multimedialnych, które nie były w żadnym stopniu dostępne w ChatGPT. Oprócz wiadomości tekstowych, możliwe jest przesłanie również obrazów, na które GPT-4 może odpowiedzieć. Tym samym twórcy pokazali nową funkcjonalność bota, która jeszcze bardziej zbliża go do człowieka, a jest nim rozumienie memów. W testach przeprowadzonych na bocie zostały użyte różne memy z Internetu. Bot zapytany, czemu dany mem śmieszy, sprawnie i przede wszystkim – poprawnie wytłumaczył żart zawarty na obrazku.

fot. Twitter / @goodside

Przykładem jest powyższe zdjęcie, które zostało zaprezentowane botowi. Oprócz dokładnego wyjaśnienia i wskazania elementów znajdujących się na zdjęciu, czat wytłumaczył także czemu obrazek ma śmieszyć.

The humor in this image comes from the absurdity of plugging a large, outdated VGA connector into a small, modern smartphone charging port. (Humor na tym obrazie wynika z absurdalności podłączania dużego, przestarzałego złącza VGA do małego, nowoczesnego portu ładowania smartfona.)

Jednak GPT-4, tak, jak ludzie, wciąż nie jest idealny. Czat posiada podobne ograniczenia i popełnia niektóre błędy takie, jak jego poprzednik ChatGPT – np. może zdarzyć się sytuacja, że bot będzie opowiadał o „faktach”, które nigdy nie miały miejsca lub może popełniać błędy w rozumowaniu. Jednak mimo tego, obecny bot wciąż zaprezentuje nam o wiele lepszą i dokładniejszą odpowiedź niż ChatGPT.

Jak skorzystać z GPT-4?

Obecnie GPT-4 dostępny jest jedynie dla subskrybentów ChatGPT Plus. Aby otrzymać dostęp do GPT-4 użytkownicy muszą zapisać się do kolejki poprzez specjalny formularz na stronie OpenAI. Należy się zalogować na swoje konto, a następnie konieczne jest zaktualizowanie wersji bota do planu Plus, który kosztuje 20 dolarów amerykańskich miesięcznie. GPT-4 nie jest obecnie dostępny bezpłatnie, tak, jak jego poprzednik.

Microsoft także wprowadził GPT-4 do swojej przeglądarki

Z tego samego modelu –  nazwanego Prometeusz skorzysta Microsoft. Firma wprowadzając rozwiązanie GPT-4 do swoich usług stworzyła ujednolicone środowisko obejmujące zarówno wyszukiwarkę Bing, jak i przeglądarkę Edge oraz specjalny interaktywny czat, które zapewnią lepsze doświadczenia dla użytkowników. Więcej o wprowadzeniu sztucznej inteligencji do produktów giganta technologicznego przeczytasz tutaj: Wyszukiwarka napędzana sztuczną inteligencją, czyli jak GPT-4 zrewolucjonizował Binga.

Reklama Bing ze ZnajdźReklamę.pl!

Jesteś zainteresowany reklamą w Internecie? W ZnajdźReklamę.pl oferujemy przeprowadzenie Twojej kampanii! Natychmiastowe działanie, pełna kontrola skuteczności, stała optymalizacja – to tylko niektóre zalety reklamy internetowej! Wybierając reklamę online, stawiasz na ciągły rozwój. Na bieżąco testujemy wiele zmiennych, takich jak: nowe teksty, nagłówki, opisy, stawki czy miejsca wyświetlenia reklamy. Dzięki temu, Twoja kampania nie tylko dotrze do jak największej liczby odbiorców, lecz także jej efektywność będzie rosła z każdym miesiącem. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Napisz maila na adres: agata.borek@znajdzreklame.pl. Agata przygotuje Ci ofertę szytą na miarę, a nasi specjaliści poprowadzą efektywną kampanię reklamową.

KONTAKT Z DORADCĄ
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą, by przygotować dla Ciebie ofertę szytą na miarę.