ZnajdźReklamę.pl

Baza wiedzy ZnajdźReklamę.pl

Ceny billboardów

Jednym z najpopularniejszych sposobów na efektywne wypromowanie marki jest wykorzystywanie billboardów. Tego rodzaju nośniki reklamowe gwarantują skuteczne dotarcie do wielu osób przy stosunkowo niskim nakładzie finansowym. Zazwyczaj umieszczane są w okolicy głównych dróg transportowych, w pobliżu galerii handlowych lub w centrach miast, gdzie mogą przykuć uwagę przechodniów, pasażerów komunikacji miejskiej oraz kierowców, stojących w korkach. Pierwszym pytaniem, które przychodzi na myśl podczas planowania kampanii reklamowych, jest kwestia ceny wynajęcia billboardów. Warto wiedzieć, że całkowity koszt zależy od wielu czynników.

Ile kosztuje wynajęcie billboardu w Polsce?

Najczęściej wybierane nośniki reklamowe to Billboard EURO12 oraz Billboard EURO18. Pierwszy z nich charakteryzuje się wymiarami 5,04x2,38m, natomiast powierzchnia drugiego wynosi 18m2 (6x3m). Dokładna opłata wynajęcia billboardu zależy przede wszystkim od jego wielkości oraz lokalizacji. Wraz ze wzrostem rozmiaru wydruku, podwyższeniu ulega również cena. Na kwotę wpływa także ulokowanie reklamy – wydatek będzie większy w przypadku miast o dużej ilości mieszkańców, głównych węzłów komunikacyjnych, a także bogatych dzielnic, gdzie często znajdują się potencjalni klienci. Doświetlanie billboardu w nocy wiążę się z ponoszeniem dodatkowych kosztów. Wynajem nośników reklamowych w Polsce waha się pomiędzy 600 a 2500 złotych.

Ile kosztuje wydruk billboardu?

Cena wytworzenia materiału reklamowego zależy przede wszystkim od tego, jaką powierzchnią będzie się on charakteryzował. Koszt wydruku billboardu wzrasta wprost proporcjonalnie do jego rozmiaru i oscyluje w granicach 100-200 złotych. W przypadku ZnajdzReklame.pl możliwe jest otrzymanie jednego egzemplarza gratis. Jeśli zlecenie będzie dotyczyło kampanii reklamowej, pierwszy wydruk zostanie sfinansowany przez firmę.

Ile kosztuje wyklejenie billboardu reklamowego?

Po wydrukowaniu billboardu, należy go jeszcze umieścić w wybranym miejscu. Także w tej kwestii, koszt uzależniony jest głównie od rozmiaru nośnika. Wraz ze wzrostem wymiarów, cena ulega podwyższeniu. Na kwotę wpływa także umiejscowienie reklamy. Trudno dostępna i mocno oddalona od powierzchni gruntu lokalizacja wiąże się z większym wydatkiem. Prace na wysokościach wymagają udziału wykwalifikowanych, doświadczonych pracowników ze specjalnymi uprawnieniami. Co więcej, potrzebny jest również odpowiedni sprzęt w postaci podnośników oraz zabezpieczeń. Zazwyczaj koszt wyklejenia wynosi od 100 do 200 złotych. Kampanie reklamowe otrzymują od ZnajdzReklame.pl bonus w postaci wyklejenia pierwszego billboardu za darmo.

Oferty last minute

Decydując się na wynajem billboardu, warto na bieżąco sprawdzać, kiedy pojawiają się promocje lub oferty specjalne. Często zniżki dotyczą kampanii reklamowych, gdzie jednocześnie wynajmuje się i wykleja dużą ilość nośników. W wielu przypadkach na rabat można liczyć pod koniec miesiąca. ZnajdzReklame.pl oferuje specjalne oferty last minute – tydzień przed końcem miesiąca ceny obniżane są nawet o 20%.

Artykuły w bazie wiedzy: