Reklama digital – zalety reklamy online

Reklama digital – zalety reklamy online

Wraz z rozwojem technologii i pojawienia się nowych trendów zasady panujące w świecie marketingu musiały się zmienić. Gazety, czy telewizja – należące do marketingu tradycyjnego tracą na popularności – bo po prostu nie są dostosowane do nowych potrzeb konsumentów! Reklamy w tych mediach nie były spersonalizowane, targetowane i nie zawsze trafiały do odpowiednio dopasowanych odbiorców. Firmy nie miały możliwości skrupulatnej analizy każdego ruchu swoich klientów, a dystans między klientem a przedsiębiorstwem był znaczący. Wraz z powstaniem i rozpowszechnieniem Internetu, w tym social mediów, potrzeby klientów przeistoczyły się, a firmy musiały dostosować się do zmieniającego się świata i stworzyć nowe zasady swojego działania. I tak właśnie wkroczyła jedna z najlepszych form reklamy – reklama digital! To ona zmieniła zasady gry!

Według raportu o Rynku Mediów i Reklamy, opublikowanego przez Publicis Groupe Polska w pierwszym kwartale 2022 r. wartość budżetów na reklamę w Internecie wyniosła ponad 1 062,7 mln zł (wzrost o 9% w stosunku do pierwszego kwartału 2021 r.). Tym samym udział Internetu w rynku reklamy wzrósł z 44% do 44,9%. Czemu? Bo reklama w Internecie to must-have w nowoczesnej promocji marki! Nic jednak w tym dziwnego – reklama online posiada wiele zalet, których brakuje w innych formach reklamy!

Jaka jest reklama digital ?

Zasięgowa

32,86 mln osób – cóż to za ogromna liczba? Określa ona liczbę użytkowników Internetu w Polsce! Około 87% Polaków ma dostęp do Internetu – a Ty masz dostęp do miejsc reklamowych, które do nich docierają!

Interaktywna

Klik, klik, klik! Ogromną zaletą reklamy internetowej jest jej klikaność! Czy to baner, czy post, czy mid-roll, czy pop-up – reklamę w Internecie da się kliknąć! Ułatwienie kontaktu odbiorcy z reklamą i co za tym idzie – z marką jest kluczem do skutecznej reklamy! Po kliknięciu w reklamę użytkownik w sekundę (a nawet krócej!) może trafić do docelowej strony firmy, jej oferty, profilu w mediach społecznościowych!

Targetowana

Masz określoną grupę docelową? To świetnie – to pierwszy krok do skutecznego kierowania swojej kampanii internetowej! Bo właśnie to umożliwia reklama online – dokładne określenie grupy, do której trafi Twój przekaz! Targetowanie na podstawie wieku, płci, miejsca zamieszczania, czy zainteresowań to świetny sposób na dotarcie do potencjalnego Klienta!

Elastyczna

Reklama Internetowa może być stale modyfikowana – od grafik do nagłówków i opisów. Stałe monitorowanie wyników kampanii pozwala na jej zmianę, gdy nie osiąga ona swoich celów! Umożliwia to też testowanie – sprawdź, co lepiej trafia do Twoich odbiorców!

Opłacalna

Reklama internetowa cechuje się stosunkowo niską ceną! Za reklamy w telewizji, czy w radio zapłacimy o wiele więcej niż za skuteczną reklamę online – a do tego mamy więcej możliwości! Odpowiednio zoptymalizowana kampania to przepis na niski koszt!

Postaw na skuteczną reklamę online!

W ZnajdźReklamę.pl pomożemy Ci w stworzeniu skutecznej reklamy internetowej. Wybierając reklamę online, stawiasz na ciągły rozwój. Na bieżąco testujemy wiele zmiennych, takich jak: nowe teksty, nagłówki, opisy, stawki czy miejsca wyświetlenia reklamy. Dzięki temu, Twoja kampania nie tylko dotrze do jak największej liczby odbiorców, lecz także jej efektywność będzie rosła z każdym miesiącem. Skontaktuj się z nami i poznaj moc reklamy online!

Napisz maila na adres: agata.borek@znajdzreklame.pl. Agata przygotuje Ci ofertę szytą na miarę, a nasi specjaliści poprowadzą efektywną kampanię reklamową.

KONTAKT Z DORADCĄ
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą, by przygotować dla Ciebie ofertę szytą na miarę.